Zaloguj Search

Aktualności

 
Dzwonnice loretańskie
16 sierpnia 2017

Dzwonnice loretańskie

Tym razem dzwonnice loretańskie a także kaplice loretańskie w Krakowie, Wojniczu i Olkuszu były celem wyjazdu studyjnego w ramach projektu "Nasze Loreto - ogólnopolski szlak kaplic loretańskich". W wyjeździe, który odbył się w dn. 10-12 sierpnia, udział wzięło ponad pięćdziesięciu mieszkańców naszych miejscowości i innych miejscowości gminy Raszków.

Szlakiem loretańskim na Dolnym Śląsku
10 sierpnia 2017

Szlakiem loretańskim na Dolnym Śląsku

Lubiąż, Krzeszów i Nowa Ruda były celem pierwszego tegorocznego wyjazdu studyjnego w ramach projektu "Nasze Loreto - ogólnopolski szlak kaplic loretańskich". W wyjeździe udział wzięło ponad pięćdziesięciu mieszkańców naszych miejscowości a jego celem było poznanie trzech kolejnych obiektów wchodzących w skład nowo powstałego szlaku.

Szlak dzwonnic loretańskich - konkurs fotograficzny
23 maja 2017

Szlak dzwonnic loretańskich - konkurs fotograficzny

Zapraszamy do udziału w konkursie na fotografie obrazujące dzwonnice loretańskie. Konkurs jest częścią projektu "Nasze Loreto - ogólnopolski szlak kaplic loretańskich (kontynuacja)", którego tegoroczna edycja poświęcona jest m.in. dzwonnicom loretańskim.

V Koncert przy ruinach
11 maja 2017

V Koncert przy ruinach

Tym razem w wyjątkowej scenerii zabytkowych ruin kaplicy loretańskiej w Skrzebowej zaprezentuje się wrocławski zespół "Spirituals Singers Band"...
Nocne zwiedzanie krzeszowskiego opactwa
19 grudnia 2016

Nocne zwiedzanie krzeszowskiego opactwa

W sobotę 17 grudnia odbyło się kolejne nocne zwiedzanie krzeszowskiego opactwa. Niezwykłe miejsca, niezwykłe historie, niezwykli ludzie. W czasie 2 godzinnej trasy, można było zobaczyć m.in. Studnię Książęcą, podziemia i strychy kościoła klasztornego czy wejść na empory kościoła św. Józefa.
Dzieci zwiedzały ruiny kaplicy
17 października 2016

Dzieci zwiedzały ruiny kaplicy

We wrześniu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie wyruszyli w niezwykłą podróż pod hasłem „Kolejką turystyczną po mojej Małej Ojczyźnie”. W wesołej atmosferze, w sprzyjającej aurze pogodowej, uczniowie podróżowali po swoich rodzinnych miejscowościach na trasie Raszków – Pogrzybów – Przybysławice – Moszczanka – Skrzebowa.
Strona 4 z 5Początek   Wstecz   1  2  3  [4]  5  Dalej   Koniec