Zaloguj Search

Aktualności

 
Matki Bożej Zielnej przy ruinach
20 sierpnia 2019

Matki Bożej Zielnej przy ruinach

W świąteczny czwartek 15 sierpnia przy ruinach kaplicy loretańskiej w Skrzebowej odprawiona została Msza święta. Uroczystość Wniebowzięcia NMP obok uroczystości NMP Królowej Polski jest dniem, kiedy w tym szczególnym miejscu odprawiana jest eucharystia.

VII Koncert przy ruinach
28 maja 2019

VII Koncert przy ruinach

W sobotę 25 maja już po raz siódmy odbył się „Koncert przy ruinach” XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. W tym wyjątkowym miejscu, które z tej okazji zostało specjalnie podświetlone, zaprezentował się tym razem poznański Zespół Wokalny "Affabre Concinui".

Nabożeństwa majowe przy ruinach
15 maja 2019

Nabożeństwa majowe przy ruinach

Maj - dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku - to w Kościele katolickim okres szczególnej czci Matki Bożej. W Polsce żywa jest tradycja gromadzenia się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych na nabożeństwach majowych, nazywanych "majówkami".

28 lutego 2019

Audycja w Radiu "Rodzina"

Na stronie diecezjalnego Radia "Rodzina" można wysłuchać rozmowy na temat kaplic loretańskich i działalności naszego Stowarzyszenia, przepro...
Remont ruin kaplicy
20 grudnia 2018

Remont ruin kaplicy

W roku 2018 został zrealizowany program prac konserwatorsko-zabezpieczających pn.: "Remont ruin kaplicy pw. Zwiastowania NMP Loretańskiej w Skrzebowej".

II Rajd Loretański za nami
24 września 2018

II Rajd Loretański za nami

W niedzielne popołudnie 16 września nasze miejscowości stały się turystycznymi stolicami gminy Raszków, a nawet powiatu ostrowskiego. Liczba 142 turystów, którzy przybyli do nas aby wziąć udział w queście pieszym, rowerowym bądź specjalnej trasie rowerowej po terenie naszej gminy pokazała, że taki sposób spędzenia wolnego czasu cieszy się dużą popularnością.

VI Koncert przy ruinach
11 września 2018

VI Koncert przy ruinach

W sobotę 8 września już po raz szósty odbył się „Koncert przy ruinach” XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. W tym wyjątkowym miejscu, które z tej okazji zostało specjalnie podświetlone, wykonane zostały „Psalmy Józefa”. Utwory, do których teksty napisała Monika Maśnik a muzykę Jakub Tomalak, obrazowały codzienność Świętego Józefa jako męża i ojca - wszystko to w brzmieniach muzyki pop i rock.

VI Koncert przy ruinach
11 września 2018

VI Koncert przy ruinach

W sobotę 8 września już po raz szósty odbył się „Koncert przy ruinach” XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. W tym wyjątkowym miejscu, które z tej okazji zostało specjalnie podświetlone, wykonane zostały „Psalmy Józefa”.

Strona 2 z 6Początek   Wstecz   1  [2]  3  4  5  6  Dalej   Koniec