Zaloguj Search

Aktualności

 
Rajd Loretański za nami
21 września 2020

Rajd Loretański za nami

W niedzielę 20 września turystyczne szlaki piesze i rowerowe prowadziły do Skrzebowej, gdzie odbył się IV Pieszo-Rowerowy Rajd Loretański połączony z II Zlotem Pojazdów Zabytkowych "Pokaż Swoje Cacko". Imprezie towarzyszyła wystawa "Bitwa Warszawska. Stulecie Zwycięstwa".

Zagadka kaplicy w Skrzebowej
18 września 2020

Zagadka kaplicy w Skrzebowej

Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego historię kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. Film przygotowany został na zlecenie Gminy i Miasta Raszków.

"Ojczyzno ma" przy ruinach
12 września 2020

"Ojczyzno ma" przy ruinach

Zabytkowe ruiny kaplicy loretańskiej w Skrzebowej były miejscem koncertu pt. "Ojczyzno ma", poświęconego rocznicom bitwy warszawskiej i powstania Moszczanki. Ósmy już "Koncert przy ruinach" XVII-wiecznej kaplicy odbył się w sobotę 12 września - wykonawcą był Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN z Poznania.

Matki Bożej Zielnej przy ruinach
20 sierpnia 2019

Matki Bożej Zielnej przy ruinach

W świąteczny czwartek 15 sierpnia przy ruinach kaplicy loretańskiej w Skrzebowej odprawiona została Msza święta. Uroczystość Wniebowzięcia NMP obok uroczystości NMP Królowej Polski jest dniem, kiedy w tym szczególnym miejscu odprawiana jest eucharystia.

VII Koncert przy ruinach
28 maja 2019

VII Koncert przy ruinach

W sobotę 25 maja już po raz siódmy odbył się „Koncert przy ruinach” XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. W tym wyjątkowym miejscu, które z tej okazji zostało specjalnie podświetlone, zaprezentował się tym razem poznański Zespół Wokalny "Affabre Concinui".

Nabożeństwa majowe przy ruinach
15 maja 2019

Nabożeństwa majowe przy ruinach

Maj - dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku - to w Kościele katolickim okres szczególnej czci Matki Bożej. W Polsce żywa jest tradycja gromadzenia się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych na nabożeństwach majowych, nazywanych "majówkami".

Strona 1 z 5Początek   Wstecz   [1]  2  3  4  5  Dalej   Koniec