Zaloguj Search

Aktualności

 

IV Koncert przy ruinach

W sobotę 10 września zapraszamy na IV "Koncert przy ruinach" kaplicy loretańskiej w Skrzebowej.  Wykonawcami będą Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN z Poznania oraz Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza z Ostrowa Wielkopolskiego. Kompozycje Zespołu LUMEN łączą w sobie wiele stylów, melodie wpadają w ucho jak popowe przeboje a gitara basowa wybija chwilami jazzowo-funkowe rytmy. To mieszanka przyjemna dla ucha, a dawka liryzmu zawarta w utworach sprzyja modlitewnemu skupieniu.
Celem koncertu jest popularyzacja zabytkowych ruin XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej, która jest jednym z 17 istniejących tego typu obiektów, jakie przetrwały do naszych czasów w Polsce. Przy okazji koncertu zbierane będą datki na kontynuację procesu konserwacji zabytkowych ruin.
Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa zachęca do odwiedzania zabytkowych ruin kaplicy oraz innych obiektów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego na terenie Skrzebowej i Moszczanki. Wszystkim zainteresowanym pomocą może służyć tzw. quest czyli nieoznakowana ścieżka krajoznawcza, która prowadzi turystów do poszczególnych miejsc godnych odwiedzenia - za jej przejście i rozwiązanie wszystkich zagadek na jej trasie na zdobywców czeka nagroda. Ulotki questowe będzie można otrzymać podczas koncertu.