Zaloguj Search

Aktualności

 

XI Koncert przy ruinach

W sobotę 27 maja 2023, już po raz jedenasty, odbył się „Koncert przy ruinach” XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. W tym wyjątkowym miejscu, które z tej okazji zostało specjalnie podświetlone, zaprezentował się gdański Zespół PIRAMIDY, który wykonał najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali.

W sobotę 27 maja 2023, już po raz jedenasty, odbył się „Koncert przy ruinach” XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. W tym wyjątkowym miejscu, które z tej okazji zostało specjalnie podświetlone, zaprezentował się gdański Zespół PIRAMIDY, który wykonał najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali. Licznie zgromadzona publiczność przypomniała sobie najbardziej znane i lubiane ballady, melodie i piosenki filmowe jak np.: "Prawo i pięść", "Czarne chmury", "Noce i dnie", "Stawka większa niż życie","Kariera Nikodema Dyzmy", a nawet piosenki z sienkiewiczowskiej trylogii w reż. Jerzego Hoffmana - z filmów "Potop" i "Pan Wołodyjowski". Były także anegdoty, które przeniosły słuchaczy w świat polskiego filmu. To wszystko stworzyło niepowtarzalny klimat wzruszeń i humoru - zespół PIRAMIDY znany jest z niebanalnego kontaktu i śmiesznych dialogów z publicznością. Był to wieczór pełen emocji, dobrego humoru i dobrej muzyki w perfekcyjnym wykonaniu wspaniałych artystów.
Wydarzenie zrealizowało Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Ostrowskiego oraz firmy Weko Polska Sp. z o.o. we współpracy z Gminą i Miastem Raszków, Szkołą Podstawową w Bieganinie, OSP Bieganin i Moszczanka oraz KGW Moszczanka. Wśród gości znaleźli się m.in. poseł Tomasz Ławniczak, wiceburmistrz Gminy i Miasta Raszków Piotr Rokicki oraz ks. prob. Aleksander Piekielny i były proboszcz skrzebowski ks. Rafał Kryś.
Zdjęcia Andrzej Jarmuszczak