Zaloguj Search

Aktualności

 

Rajd Loretański za nami

W niedzielę 20 września turystyczne szlaki piesze i rowerowe prowadziły do Skrzebowej, gdzie odbył się IV Pieszo-Rowerowy Rajd Loretański połączony z II Zlotem Pojazdów Zabytkowych "Pokaż Swoje Cacko". Imprezie towarzyszyła wystawa "Bitwa Warszawska. Stulecie Zwycięstwa".

Turyści uczestniczyli w queście pieszym lub rowerowym, pokonali trasę pieszą z Raszkowa, trasy rowerowe z Ostrowa Wielkopolskiego i Pleszewa oraz najliczniej trasę "Opłotkami Moszczanki" z okazji 100-lecia miejscowości. Punktem wspólnym wszystkich tras były zabytkowe ruiny kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. Wszyscy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy wrócili na metę rajdu, gdzie czekał na nich posiłek turystyczny oraz wiele konkurencji dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami. Najstarszym uczestnikiem był pan Antoni liczący 85 lat, a najmłodszymi Wiktoria (4 miesiące) i Filip (7 miesięcy). W Rajdzie uczestniczyło około 250 osób.
Rajd zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w partnerstwie z Gminą i Miastem Raszków oraz Parafią pw. Zwiastowania Pańskiego w Skrzebowej, we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich Moszczanka - Skrzebowa oraz Klubem Turystyki Kolarskiej "Bicykl 1977". Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Dofinansowano również ze środków Powiatu Ostrowskiego.