Zaloguj Search

Aktualności

 

II Rajd Loretański za nami

W niedzielne popołudnie 16 września nasze miejscowości stały się turystycznymi stolicami gminy Raszków, a nawet powiatu ostrowskiego. Liczba 142 turystów, którzy przybyli do nas aby wziąć udział w queście pieszym, rowerowym bądź specjalnej trasie rowerowej po terenie naszej gminy pokazała, że taki sposób spędzenia wolnego czasu cieszy się dużą popularnością.

Po przebytych trasach na uczestników czekały posiłek turystyczny i kawa przygotowane przez panie z KGW Moszczanka-Skrzebowa. Rozegrane zostały także konkurencje sportowe oraz konkurs krajoznawczo-historyczny. Najstarszy uczestnik rajdu liczył 83 lata, a najmłodszy dopiero skończył roczek. Przy pięknej słonecznej pogodzie, z uśmiechem na twarzy wszyscy wrócili do swoich domów z nadzieją, że za rok znów się spotkają na kolejnym rajdzie.

Organizatorem imprezy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa było nasze Stowarzyszenie a koordynatorami Irena i Andrzej Jarmuszczakowie. Dziękujemy za wsparcie Gminie Raszków oraz firmie Przetwórstwo Mięsne "Franka" ze Skrzebowej.